اخبار فناوری

اپل به زودی امکان پرداخت‌های مختلف در اتحادیه اروپا با هدست ویژن پرو را محقق می‌کند

اپل قصد دارد به زودی امکان پرداخت‌های مختلف را با استفاده از هدست واقعیت ترکیبی ویژن پرو برای کاربران اتحادیه اروپا فراهم کند.

به گزارش آی تی بوم؛ اپل تحت فشار اتحادیه اروپا برای اجرا کردن قانون بازارهای دیجیتال ملزم به اجرای این قانون در تمامی کشورهای تحت کمیسیون اروپا خواهد بود. اکنون این شرکت جلوتر از کمیسیون حرکت کرده و قصد دارد هزینه‌های پرداخت را از طریق برنامه‌های توزیع شده ویژن پرو در فروشگاه اپل در اتحادیه اروپا به شکل جایگزین ارائه کند.

هدست ویژن پرو به زودی در کشورهای فرانسه و آلمان در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. پس از آن نیز امکان پرداخت‌های مختلف برای کاربران فراهم می‌شود. توسعه دهندگان نیز برای ارائه روش‌های پرداخت جایگزین در خارج از اپ استور به نسخه جدید ویژن او اس نیاز خواهند داشت. در حال حاضر کاربران برای پرداخت هزینه خرید یا اشتراک خود به یک ارائه دهنده شخص ثالث یا یک وب سایت هدایت می‌شوند. از این روش برای هدست ویژن پرو نیز استفاده خواهد شد. مقامات اتحادیه اروپا طی روزهای گذشته به زیر پا گذاشتن قانون بازارهای دیجیتال توسط شرکت اپل اشاره کرده بودند. آنها معتقدند در شرایط به روز شده وسعه دهندگان نمی‌توانند در صورت استفاده از گزینه‌های پرداخت جایگزین به کاربران بگویند که قرار است چقدر کمتر پرداخت کنند.

قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا با هدف رقابت پذیری و عادلانه کردن اقتصاد دیجیتالی تصویب شده است. این قوانین می‌توانند از سوء استفاده شرکت‌های بزرگ از قدرت بازار جلوگیری کرده و به بازیگران جدید برای ورود به بازار اجازه دهند. مقامات اتحادیه اروپا نیز اخیراً تحقیقاتی را در مورد نقض احتمالی این قوانین توسط اپل در ماه مارس آغاز کردند. تاکنون نتایج اولیه مربوط به یافته‌های آنان نیز منتشر شده است. اگر این اتحادیه بتواند ثابت کند اپل ناقض احتمالی این قوانین بوده ممکن است این شرکت مجبور شود تا جریمه‌ای معادل ۱۰ درصد از درآمد جهانی سالانه خود را به این اتحادیه پرداخت کند.

منبع: تکنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 7 =

دکمه بازگشت به بالا