اخبار فناوری

ایالات‌متحده آمریکا مجوز فروش برخی قطعات به هواوی را لغو کرد

به گزارش آی تی بوم؛وزارت بازرگانی آمریکا برای محدودکردن چین، برخی مجوزهای فروش قطعات ازجمله تراشه‌های کامپیوتری به هواوی را لغو کرد. غول فناوری چینی پیش‌تر نیز تحریم‌هایی را متحمل شده بود و حالا ایالات‌متحده در ادامه مجوز فروش برخی قطعات به این شرکت را لغو کرده است.

به‌تازگی هواوی اولین لپ‌تاپ مبتنی بر هوش مصنوعی را با پردازنده اینتل عرضه کرد. حالا بعد از گذشت حدود یک ماه و تولید لپ‌تاپ هواوی، ایالات‌متحده تصمیم‌های جدیدی گرفته است. لغو برخی مجوزها روی درآمد هواوی تأثیرگذار خواهد بود و می‌تواند روی درآمد شرکت‌هایی که به هواوی قطعات می‌فروشند نیز اثر بگذارد.

آمریکا مجوز فروش برخی قطعات به شرکت چینی هواوی را لغو کرد

وزارت بازرگانی ایالات‌متحده به اینتل چراغ سبز نشان داده بود تا بتواند تراشه‌های کامپیوتری به شرکت چینی هواوی بفروشد. اما حالا آمریکا موضوع هواوی را در دست بررسی دارد و محصولات و خدمات این شرکت را تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا تلقی می‌کند.

ایالات‌متحده به‌صورت مستمر درحال بررسی وضعیت هواوی است تا تهدیدهای احتمالی را شناسایی کند. در همین راستا و براساس برآوردهای اخیر خود تصمیم گرفته است تا مجوز فروش برخی قطعات دیگر را به این شرکت لغو کند.

گفتنی است سخنگوی اینتل هنوز در مورد این موضوع اظهارنظر نکرده است. هواوی نیز هنوز واکنشی به این تصمیم جدید نشان نداده است. باید دید چینی‌ها در ادامه برای این مسائل جدید، چه تصمیمی می‌گیرند. از سوی دیگر، یکی از منابع آگاه بازار می‌گوید به برخی از شرکت‌های تولید‌کننده قطعات اطلاع‌رسانی شده است که مجوز آن‌ها برای فروش قطعات به هواوی لغو شده است.

باید دید در ادامه هواوی چه مسیری را برای مواجهه با موانع جدید طی خواهد کرد و چه واکنشی به این موضوع نشان می‌دهد. همچنین باید دید کدام شرکت‌ها در لیست لغو مجوزهای جدید قرار دارند.

منبع: دیجیاتو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 3 =

دکمه بازگشت به بالا