شبکه های اجتماعی

به‌زودی تمام کاربران تلگرام قادر به انتشار استوری خواهند بود

درحالی‌که در روز جمعه قابلیت استوری تلگرام از راه رسید، اما تنها کاربران سرویس پولی پریمیوم به آن دسترسی دارند. حالا حساب رسمی تلگرام در توییتر رسماً تأیید کرده است که به‌زودی تمام کاربران قادر به پست‌کردن استوری در این پیام‌رسان خواهند بود.

تلگرام چند وقت پیش از توسعه قابلیت استوری خبر داد و این ویژگی روز جمعه در اختیار کاربران قرار گرفت. البته تنها کاربران سرویس پریمیوم قادر به پست‌کردن استوری هستند، بااین‌حال تمام کاربران می‌توانند آن‌ها را ببینند.

تمام کاربران تلگرام قادر به پست‌کردن استوری خواهند بود
درحال‌حاضر تنها حساب‌های پریمیوم می‌توانند استوری منتشر کنند و حتی امکان انتشار استوری توسط گروه‌ها و کانال‌ها هم وجود ندارد. اما حالا به گفته حساب رسمی تلگرام در توییتر، به‌زودی تمام کاربران قادر به انتشار استوری‌ها خواهند بود و انتظار می‌رود این ویژگی در اختیار کانال‌ها و گروه‌ها هم قرار بگیرد.


استوری‌ها در تلگرام عملکردی مشابه این قابلیت در پلتفرم‌های دیگر دارند. شما می‌توانید عکس و ویدیو استوری کنید، البته برخلاف پلتفرم‌های رقیب، تلگرام امکان انتخاب مدت‌زمان نمایش استوری‌ها را در اختیارتان قرار می‌دهد. استوری‌های کاربران می‌توانند بعد از 6، 12، 24 یا 48 ساعت به‌طور خودکار حذف شوند. این درحالی است که اکثر پلتفرم‌ها یک بازه زمانی ثابت 24 ساعته دارند.

رابط کاربری استوری‌های تلگرام مشابه سایر اپلیکیشن‌هاست و لیستی از استوری‌های موجود در بالای صفحه اصلی چت این پیام‌رسان قرار می‌گیرد. تلگرام همچنین به کاربران اجازه می‌دهد که برای هر کدام از استوری‌های خود، یک لیست از مخاطبین مختلف ایجاد کنند.

برای مشاهده استوری‌ها یا به‌اشتراک‌گذاری آن‌ها، باید جدیدترین نسخه تلگرام برای اندروید و iOS را دانلود کنید. درحال‌حاضر نمی‌دانیم قابلیت به‌اشتراک‌گذاری استوری‌ها چه زمانی در اختیار کاربران عادی قرار می‌گیرد.

 

منبع: دیجیاتو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 7 =

دکمه بازگشت به بالا