استارتاپ

تاریخ برگزاری الکامپ 1401 تغییر یافت

نمایشگاه برای بسیاری از کسب و کارها مفهومی از اجتماع و دیدار با مشتریان خود و دیگر همکاران دارد. این در حالی است که اکوسیستم تکنولوژی ایران به دلیل مسدودسازی اینترنت آزاد دچار زیان بسیار شده است و به تبع آن بسیاری از شرکت‌ها، کسب و کارها و استارتاپ‌ها دچار صدماتی برگشت ناپذیر شدند. لذا نمایشگاه الکامپ، این بار به دلیل عدم تمایل به مشارکت بسیاری از شرکت‌های حوزه فناوری برگزار نخواهد شد.

نمایشگاه الکامپ یکی از مهم‌ترین نمایشگاه‌های حوزه تکنولوژی است که برگزاری آن باری دیگر به تعویق افتاده است؛ یک تعویق نامعلوم که با اطمینان می‌توان گفت با ادامه شرایط ایجاد شده برای اینترنت کشور ممکن است برای مدت‌ها همچنان نامعلوم بماند.

نمایشگاه الکامپ هر ساله در تابستان برگزار می‌شود؛ اما بیست و ششمین دوره برگزاری این نمایشگاه برای مدت نامعلومی به تعویق افتاد. مهم‌ترین دلیل این تعویق نیز از بین رفتن هزاران کسب و کار وابسته به اینترنت و عدم تمایل شرکت‌ها در این نمایشگاه است.

الکامپ 26 از سال 98 و از زمان همه‌گیری کرونا به تعویق افتاده بود. این نمایشگاه باری دیگر نیز به دلیل همزمانی با ماه محرم لغو شد. اما این بار به اعتقاد کارشناسان، به دلیل برخوردهایی که با فعالان حوزه تکنولوژی و فناوری شد، و همچنین از بین رفتن هزاران کسب و کار اینترنتی و استارتاپ، برگزاری این نمایشگاه عملا اشتباه خواهد بود.

در حالی که انصراف دسته جمعی شرکت‌ها برای حضور در نمایشگاه الکامپ نشانه تحریم اکوسیستم تکنولوژی است، دولت همچنان اصرار بر برگزاری نمایشگاه داشته است.

آیا الکامپ باری دیگر برگزار خواهد شد؟

با توجه به شرایط ایجاد شده در حوزه تکنولوژی و اقتصاد دیجیتال کشور سخت می‌توان گفت الکامپ برای مدتی نامعلوم به تعویق افتاده است یا به زودی برگزار خواهد شد.

آیا الکامپ باری دیگر برگزار خواهد شد؟

در شرایط کنونی که بسیاری از کسب و کارهای وابسته به اینترنت آزاد از بین رفته‌اند برگزاری چنین نمایشگاهی تنها به سود کسب و کارهای بزرگی است که جای پای محکمی دارند. به اعتقاد برخی از فعالین حوزه فناوری و تکنولوژی رفتار مسئولان با این حوزه شامل تناقض است.

منبع: techrato.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا