امنیت

تجهیز مایکروسافت دیفندر به هوش مصنوعی

خرید شرکت RiskIQ توسط مایکروسافت به این معنی است که دیفندر به زودی یک هسته قدرتمند هوش مصنوعی خود خواهد داشت.

به گزارش مجله فناوری آی تی بوم، چندی پیش، مایکروسافت یک شرکت امنیتی هوش مصنوعی به نام RiskIQ را خریداری کرد و سپس در مورد خرید آن سکوت کرد. اکنون، این شرکت آماده است تا با معرفی نسخه جدید مایکروسافت دیفندر مجهز به هوش مصنوعی، آنچه را که در حال آمادنه شدن است به نمایش بگذارد.

مایکروسافت در حال آوردن فناوری RiskIQ به آنتی ویروس رایگان خود، Microsoft Defender است.

با این خرید، مایکروسافت می‌تواند هسته RiskIQ را برای محافظت بهتر در Defender قرار دهد.

این بدان معنا نیست که مایکروسافت کنترل را به هوش مصنوعی می سپارد و به آن اجازه می دهد تمام کارهای سنگین را انجام دهد. هوش مصنوعی می‌تواند داده‌های مربوط به حملاتی را که در حال حاضر در سراسر اینترنت در گردش است جمع‌آوری کند و آن‌ها را به انسان ارائه کند تا بتوانند  برای بهترین اقدام دفاعی از کاربران تصمیم بگیرند.

تصمیم مایکروسافت برای سرمایه گذاری بر روی هوش مصنوعی تصمیم بسیار درستی است. در حال حاضر، یک جنگ فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی بین توسعه دهندگان بدافزار و محققان آنتی ویروس در جریان است.

توسعه دهندگان بدافزار از هوش مصنوعی استفاده می کنند تا برنامه های خود را در شناسایی بهتر و ضربه زدن دقیقا به جایی که نیاز به حمله دارد، انجام دهند. در پاسخ، کارشناسان امنیت سایبری نیز از هوش مصنوعی برای شناسایی الگوها و پرچم‌گذاری فعالیت‌های مخرب استفاده می‌کنند، حتی قبل از اینکه انسان‌ها متوجه شوند که چیزی غیرعادی است.

به این ترتیب، گنجاندن RiskIQ مایکروسافت در برنامه Defender به آن کمک می‌کند تا بدون نیاز به تعریف ویروس، مشکلات را در لحظه شناسایی کند و اگر هوش مصنوعی راهی برای آینده باشد، مایکروسافت توانسته است خود را به عنوان یک دارایی بزرگ برای آنتی ویروس Defender خود ایمن کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

دکمه بازگشت به بالا