هوش مصنوعی

ویدیو | گوگل از هوش مصنوعی VideoPoet برای ساخت و ویرایش ویدیو رونمایی کرد

به گزارش آی تی بوم؛ گوگل ابزار هوش مصنوعی جدیدی برای ساخت ویدیو معرفی کرده است که VideoPoet نام دارد و می‌تواند براساس دستورات متنی کاربران ویدیو تولید کند. با این ابزار جدید می‌توانید طیف مختلفی از ویدیوها، مانند فیلم‌های کوتاه، موزیک ویدیو یا حتی ویدیوهای توضیحی بسازید.

VideoPoet یک مدل زبانی بزرگ است که روی مجموعه عظیمی از داده‌های متنی و ویدیویی آموزش داده شده است. درنتیجه این مدل می‌تواند رابطه بین متن و ویدیوها را درک کند و ویدیوهای جذابی بسازد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های VideoPoet توانایی آن در تولید ویدیوهای طولانی است. درواقع این مدل می‌تواند با متصل‌کردن کلیپ‌های کوتاه به یکدیگر، ویدیوهای چنددقیقه‌ای ایجاد کند. بااین‌حساب VideoPoet برای ساخت ویدیوهای پیچیده‌ نیز ابزار مناسبی خواهد بود.

هوش مصنوعی ساخت ویدیو VideoPoet
گوگل برای معرفی خود، ویدیو 1 دقیقه‌‌ای زیر را منتشر کرده که توسط VideoPoet ساخته شده است:

علاوه‌بر‌این، برای ویرایش ویدیوهای خود نیز می‌توانید از هوش مصنوعی VideoPoet کمک بگیرید. به عنوان مثال، می‌توانید از این ابزار برای اضافه‌کردن انیمیشن به یک تصویر ثابت یا حتی تغییر سبک یک ویدیو استفاده کنید. VideoPoet حتی برای افرادی که تجربه کافی ندارند، یک ابزار قدرتمند برای ویرایش ویدیو است.

برخی از وظایفی که VideoPoet قادر به انجام آن‌هاست، به شرح زیر است:

تبدیل متن به ویدیو: ساخت ویدیو براساس توضیحات متنی
تبدیل تصویر به ویدیو: متحرک‌کردن یک تصویر ثابت
ایجاد سبک در ویدیو: اعمال تغییرات مختلف روی سبک یک ویدیو
گسترش ویدیو: بازیابی قسمت‌های ازدست‌رفته یک ویدیو یا گسترش آن
تبدیل ویدیو به صدا: تولید صدای یک کلیپ ویدیویی
مدل هوش مصنوعی تولید تصویر VideoPoet هم‌اکنون توسط گوگل درحال توسعه است، اما غول موتور جستجو برخی نتایج جذاب آن را به اشتراک گذاشته است. از طریق گوگل ریسرچ می‌توانید عملکرد این مدل را مشاهده کنید.

منبع: دیجیاتو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

دکمه بازگشت به بالا