اخبار فناوریتکنولوژیموبایل و تبلت

چطور لاک اسکرین آیفون را شخصی‌سازی کنیم؟

به گزارش آی تی بوم؛اگر بگوییم که امکانات شخصی‌سازی لاک اسکرین آیفون حتی از امکانات شخصی‌سازی هوم اسکرین یا SpringBoard هم بیشتر است بی‌راه نگفته‌ایم؛ اپل از iOS 16، قابلیت‌های بی‌شماری برای شخصی‌سازی صفحه‌ی قفل آیفون و آیپد درنظر گرفت که افزودن والپیپرها، فونت‌ها و ویجت‌ها تنها بخش کوچکی از آن به‌حساب می‌آید و در iOS 17 قرار است به تعداد این امکانات افزوده شود. در این مطلب جامع قصد داریم مهم‌ترین قابلیت‌های صفحه‌ی قفل آیفون را برای شخصی‌سازی شرح دهیم.

ایجاد لاک اسکرین جدید

اگر زودبه‌زود از صفحه‌ی قفل گوشی آیفون خود خسته می‌شوید، اپل به شما این امکان را می‌دهد که صفحه‌ی قفل را تغییر دهید و آن را مطابق با سلیقه‌ی خود شخصی‌سازی کنید.

 • برای ایجاد صفحه‌ی قفل جدید، به Settings بروید و Wallpaper را انتخاب کنید.
 • سپس روی Add New Wallpaper ضربه بزنید.
بخش Settings آیفون
انتخاب add new wallpaper برای تغییر تصویر پس زمینه لاک اسکرین آیفون
 • روش سریع‌تر این است که صفحه را به سمت پایین بکشید، روی صفحه‌ی قفل نگه دارید تا گزینه‌ی Customize ظاهر شود و سپس روی نماد + ضربه بزنید.
 • اگر می‌خواهید صفحه‌ی قفل فعلی را حذف کنید، آن را فشار دهید و نگه دارید تا گزینه‌ی Customize ظاهر شود. پس‌از آن، انگشت خود را به سمت بالا بکشید و روی نماد سطل زباله‌ی قرمزرنگ در پایین صفحه ضربه بزنید.
تغییر تصویر پس زمینه والپیپر آیفون
حذف صفحه قفل

تغییر پس‌زمینه لاک اسکرین آیفون

برای تغییر والپیپر، به قسمت Settings وارد شوید، Wallpapers را انتخاب کنید و روی Add New Wallpaper ضربه بزنید.

بخش Settings آیفون
انتخاب گزینه‌ی Add new wallpaper
صفحه انتخاب والپیپر برای آیفون

در این صفحه، چند راه برای تغییر تصویر پس‌زمینه‌ی صفحه‌ی قفل شما وجود دارد:

۱. با استفاده از نمادهای موجود در بخش بالایی، می‌توانید تصویر پس‌زمینه، ویجت‌ها و دیگر عناصر دلخواه خود را برای صفحه‌ی قفل شخصی‌سازی کنید.

۲. در دسته‌بندی پایین صفحه، می‌توانید سریع‌تر تصویر زمینه را از میان تصاویر و ویجت‌های ازپیش‌تعریف‌شده انتخاب کنید.

برای تعویض سریع تصویر پس‌زمینه، دسته‌بندی‌هایی در پایین صفحه قرار گرفته‌اند؛ برای مشاهده‌ی دسته‌بندی‌های مختلف صفحه را به سمت پایین بکشید:

 • Featured و Suggested Photos: بخش Featured، تعدادی از بهترین تصاویر پس‌زمینه‌ را از میان سبک‌های Weather & Astronomy و Kaleidoscope و Emoji و Unity و Pride نشان می‌دهد. بخش Suggested Photos نیز عکس‌هایی از گالری خودتان به شما پیشنهاد می‌دهد که می‌توانید از میان آن‌ها عکسی برای تصویر پس‌زمینه انتخاب کنید.
 • Weather & Astronomy: تصویر پس‌زمینه‌ی Weather & Astronomy چندین نمای مختلف از زمین، ماه و منظومه‌ی شمسی نشان می‌دهد. با انتخاب والپیپر آب‌وهوا، پس‌زمینه‌های متغیری را دریافت خواهید کرد که با آب‌و‌هوای فعلی منطقه‌ی شما همخوانی دارند.
صفحه Add new wallpaper آیفون
صفحه قفل کره زمین آیفون
 • Kaleidoscope: تصویر پس‌‌زمینه در دسته‌ی Kaleidoscope، بخش دیگری است که با انتخاب و کشیدن آن به چپ یا راست، رنگ‌های متنوعی را نشان می‌دهد. همچنین با انتخاب نماد دایره در گوشه‌ی پایین سمت راست، می‌توانید تصویر را شفاف و تاریک کنید یا روی Automatic ضربه بزنید تا با روشن و خاموش‌کردن Dark Mode، ظاهر تصویر عوض شود.
صفحه Add new wallpaper آیفون و انتخاب تصاویر بخش Kaleidoscope
صفحه قفل آیفون با طرح Kaleidoscope
شفاف و تیره کردن تصویر پس زمینه آیفون با طرح Kaleidoscope
 • Emoji: برای ایجاد پس‌زمینه با ایموجی دلخواهتان، اولین قدم این است که روی یکی از تصاویر پس‌زمینه در بخش Emoji ضربه بزنید. سپس برای تعویض ایموجی‌های فعلی (زنبور و ابر)، نماد ایموجی را در گوشه‌ی پایین سمت چپ لمس کنید. در این مرحله امکان افزودن ایموجی مورد علاقه‌ی شما وجود دارد. علاوه‌بر این، می‌توانید رنگ پس‌زمینه را با انتخاب نماد پایین سمت راست تغییر دهید.
انتخاب والپیپر ایموجی
شخصی سازی تصویر پس زمینه ایموجی آیفون
اضافه کردن ایموجی به تصویر پس زمینه آیفون
 • Unity و Pride: والپیپرهای دسته‌ی Unity و Pride ویجت قابل تنظیم دارند و در دسته‌ی Unity می‌توان با کشیدن انگشت به چپ یا راست، جلوه‌ی ‌رنگی تصویر پس‌زمینه‌ را تنظیم کرد.
صفحه Add new wallpaper آیفون و قسمت Unity و Pride
تصویر پس زمینه در دسته Unity آیفون
تصویر پس زمینه در دسته Pride آیفون
 • Collections: در این بخش می‌توانید تصاویر پس‌زمینه‌ی اختصاصی اپل را برای صفحه‌ی قفل درنظر بگیرید. درصورت تمایل با انتخاب آیکون سمت چپ پایین می‌توانید به‌کمک قابلیت Depth Effect به تصویرتان عمق بدهید. علاوه‌بر این، با انتخاب آیکون سمت راست پایین، امکان تغییر ظاهر تصویر پس‌زمینه وجود دارد.
صفحه Add new wallpaper آیفون و بخش Collections
تصویر پس زمینه آیفون در دسته Collections
شخصی سازی تصویر پس زمینه در دسته Collections
 • Color: اگر به تصویر پس‌زمینه‌ی رنگی مینیمال علاقه دارید، اپل دسته‌ی Color را برای شما درنظر گرفته است. پس از انتخاب یکی از تصاویر، می‌توانید با کشیدن انگشتانتان به چپ یا راست سبک تصویر را تغییر دهید. همچنین امکان تغییر رنگ تصویر پس‌زمینه با انتخاب آیکون پایین سمت راست وجود دارد.
صفحه Add new wallpaper آیفون و دسته Color
صفحه قفل آیفون رنگی آیفون
تغییر رنگ تصویر پس زمینه آیفون

حالا دسته‌بندی بخش بالای صفحه را توضیح می‌دهیم:

 • Photos: شاید بخواهید با افزودن عکس‌های خود به صفحه‌ی قفل، حس شخصی‌تری به صفحه بدهید. برای مشاهده‌ی گالری عکس خود، روی نماد Photos در بالای صفحه ضربه بزنید. عکس مورد نظرتان را برای استفاده انتخاب کنید و برای مشاهده‌‌ی آن با فیلترهای مختلف، از جمله طبیعی یا سیاه و سفید، انگشتتان را به سمت چپ بکشید.
انتخاب آیکون photos در صفحه Add new wallpaper آیفون
انتخاب عکس مورد نظر برای لاک اسکرین آیفون
 • People: دسته‌ی بعدی، نماد People است که با لمس آن، عکس‌های پیشنهادی بهتری در اختیارتان قرار می‌گیرد. در این قسمت با نزدیک یا دور کردن انگشتان، می‌توانید تصویر را بزرگ‌نمایی یا کوچک‌نمایی کنید و قابلیت Depth Effect، به پس‌زمینه عکس عمق می‌دهد تا حالتی تقریباً سه‌بعدی شکل بگیرد.

اگر می‌خواهید ببینید که آیا تصویر انتخابی شما از Depth Effect پشتیبانی می کند یا خیر، روی نماد دایره (…) در گوشه‌ی سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید. اگر گزینه‌ی Depth Effect خاکستری نشده باشد، تصویر شما با این ویژگی سازگار است.

انتخاب آیکن people در صفحه add new wallpaper آیفون
تغییر استایل صفحه قفل آیفون
تغییر رنگ پس زمینه صفحه قفل آیفون
قابلیت Depth Effect در صفحه قفل آیفون
 • Photo Shuffle: اگر تمایل ندارید تصویر صفحه‌ی قفل شما همیشه ثابت باشد، می‌توانید با انتخاب گزینه‌ی Photo Shuffle، مجموعه‌ای از تصاویر را براساس دسته‌بندی‌هایی مانند افراد (People) و سایر موارد در طول روز مشاهده کنید. به‌عبارت دیگر قابلیت Photo Shuffle به تغییر خودکار Lock Screen آیفون کمک می‌کند. شما می‌توانید زمان تغییر خودکار والپیپر آیفون را روی روزانه یا ساعتی تعیین کنید.

برای مثال، اگر می‌خواهید از آلبوم خاصی استفاده کنید، کافی است روی گزینه Album ضربه بزنید، سپس تصاویر مورد نظرتان را انتخاب کنید و برای تنظیم فاصله‌ی زمانی نمایش تصاویر، روی Shuffle Frequency ضربه بزنید. در پایان، برای استفاده از آلبوم، گزینه‌ی Use Album را لمس کنید.

انتخاب آیکن Photo Shuffle در آیفون
انتخاب آلبوم برای ساخت Photo Shuffle
اعمال تغییر خودکار لاک اسکرین

اگر عکس‌های پیشنهادی در Photo Shuffle مورد پسند شما نیست، روی گزینه‌ی Select Photos Manually و سپس All ضربه بزنید تا به تمام عکس‌ها دسترسی داشته باشید. اکنون پس از انتخاب عکس‌های مورد نظر خود Add را لمس کنید. در مرحله‌‌ی جدید می‌توانید فیلترها را تغییر دهید و با انتخاب نماد شبکه در پایین سمت چپ، عکس‌های بیشتری را اضافه کنید.

انتخاب Select Photos Manually
انتخاب عکس‌ های مورد نظر برای ساخت Photo Shuffle
ساخت Photo Shuffle در آیفون
 • Live Photo:

با انتخاب آیکون Live Photo به تصاویر Live در آلبوم گوشی‌تان دسترسی پیدا خواهید کرد. شما می‌توانید این تصاویر را به‌عنوان تصویر پس‌زمینه انتخاب کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا