معرفی سایتموبایلنرم افزار

چگونه فرمت ویدیو را تغییر دهیم؟

در این مطلب بهترین سایت‌ها، برنامه‌ها و اپ‌ها تغییر فرمت فیلم را به شما معرفی می‌کنیم.

به گزارش آی تی بوم، برای همه ما پیش آمده که بخواهیم بنابر هر دلیلی فرمت یک ویدیو را تغییر دهیم، حالا این دلیل می‌تواند عدم پشتیبانی دستگاه مدنظرمان از فرمت اولیه باشد یا کاهش حجم آن. در همین راستا می‌خواهیم در این مطلب نحوه تغییر فرمت فیلم در پلتفرم‌های مختلف را به شما آموزش دهیم.

خوشبختانه سایت ها و برنامه های زیادی برای تغییر فرمت فیلم توسعه پیدا کرده‌اند و می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. البته باید به این موضوع اشاره کرد که سایت های تغییر فرمت ویدیو امکان تغییر فرمت فایل‌های دیگر را هم برایتان فراهم می‌کنند.

سایت های تغییر فرمت فیلم

ابتدا به سراغ بهترین سایت های تغییر فرمت ویدیو می‌رویم که البته امکان تغییر فرمت فایل‌های دیگر را هم برایتان فراهم می‌کنند.

Zamzar

zamzar

اولین سایت در لیست ما، Zamzar است که امکان تغییر فرمت فایل‌های مختلف را برایتان فراهم می‌کند. این برنامه رابط کاربری ساده‌ای دارد و کار با آن راحت است. بنابراین می‌توانید برای اولین انتخابتان به سراغ آن بروید.

تنها کاری که باید در این وب‌سایت انجام دهید، آپلود یک فایل است. ساده‌ترین راه برای این کار آپلود فایل از درون سیستم‌تان است، البته می‌توانید فایل‌ها را از فضاهای ابری مانند دراپ‌باکس، وان درایو و گوگل درایو هم درون این وب‌سایت آپلود کنید.

پس از انتخاب و آپلود فایل، Zamzar به صورت خودکار نوع آن را تشخیص می‌دهد و لیستی از گزینه‌ها برای تبدیل فرمت را به شما ارائه می‌کند. این لیست شامل تمام فرمت‌های سازگار با فایل شما می‌شود. برای مثال اگر یک فایل JPG را درون این سایت آپلود کنید، بطور خودکار سایر فرمت‌های مربوط به عکس را نشان می‌دهد.

فرایند تبدیل ساده و سریع است، البته این موضوع به حجم فایل شما هم بستگی دارد. شما می‌توانید حتی پیش از شروع این فرایند، چندین فایل را بطور همزمان درون آن آپلود کنید تا Zamzar کارش را انجام دهد.

Online-Convert

online-convert

اگر به دنبال وب‌سایتی هستید که در کنار فیلم، امکان تغییر سایر فرمت‌ها را هم برایتان فراهم کند، می‌توانید به سراغ سایت Online-Convert بروید. در این وب‌سایت با فرمت‌های مختلف در دسته‌بندی‌های متنوع روبه‌رو می‌شوید.

هر کدام از این دستگاه‌ها حاوی توضیحات کوتاهی هستند و می‌توانید در همان اول کار، فرمت مدنظرتان را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید فرمت فیلم را تغییر دهید، تنها کافیست روی گزینه Video Converter کلیک کنید.

در صفحه مربوطه با گزینه‌های مختلفی روبه‌رو می‌شوید که فرمت‌های خروجی را در اختیارتان قرار می‌دهند و شامل مواردی مانند MKV و FLV می‌شوند. پس از اینکه فرمت خروجی مدنظرتان را انتخاب کردید، به صفحه جدیدی برای آپلود ویدیو می‌روید.

در این صفحه یا باید فایل را از سیستم‌تان انتخاب کنید یا اینکه به سراغ فضاهای ابری مانند دراپ‌باکس و گوگل درایو بروید. البته امکان وارد کردن URL ویدیو هم برایتان فراهم شده است.

OnlineVideoConverter.com (OVC)

online video converter

سایت بعدی در لیست ما، OnlineVideoConvert.com یا OVC نام دارد که ابزاری مناسب برای تغییر فرمت فیلم به حساب می‌آید. در حقیقت اگر می‌خواهید فرمت یک ویدیو را تبدیل کنید اما اغلب فایل‌ها را دانلود نمی‌کنید، OVC می‌تواند انتخاب شما باشد.

رابط کاربری OVC بسیار ساده است و تنها سه گزینه در اختیارتان قرار می‌گیرد. اول از همه مشابه دیگر ابزارهای آنلاین باید یک فایل ویدیویی را درون این وب‌سایت آپلود کنید. تنها کافیست فایل ویدیویی را درون سیستم‌تان پیدا کرده و آن را درون OVC آپلود کنید.

در کنار امکان آپلود از درون سیستم، شما می‌توانید از لینک ویدیو سایت‌های مختلف هم برای آپلود آن استفاده کنید. علاوه بر این ویژگی، گزینه‌ای برای تنظیم کیفیت ویدیو هم وجود دارد تا به کمک آن بتوانید فرایند را سریع‌تر انجام دهید یا اینکه به ویدیو با کیفیت بالاتر دسترسی پیدا کنید. همچنین امکان کات کردن ویدیو هم وجود دارد.

CloudConvert

CloudConvert

اگر به دنبال یک سرویس تبدیل فرمت آنلاین رایگان هستید که امکان تنظیم خروجی را به شما بدهد، CloudConvert گزینه‌ای کاربردی به حساب می‌آید. این وب‌سایت از فرمت‌های مختلفی پشتیبانی می‌کند و می‌توانید به راحتی فرمت‌های خروجی را انتخاب کنید.

اگر درباره فرمت خروجی مطمئن نیستید، می‌توانید فایل را به صورت مستقیم درون CloudConvert آپلود کنید و منتظر بمانید تا این وب‌سایت خروجی‌های قابل انتخاب را در اختیارتان قرار دهد.

در این وب‌سایت می‌توانید فایل را از کامپیوتر، آدرس URL یا فضاهای ابری مانند گوگل درایو، دراپ‌باکس یا وان درایو آپلود کنید. CloudConvert همچنین امکان دستکاری ویژگی‌های مختلف ویدیو از جمله کدک صوتی، بیت‌ریت یا حتی کانال‌ها را هم برای کاربر فراهم می‌کند.

FreeConvert

 

FreeConvert

آخرین سایت تغییر فرمت آنلاین پیشنهادی ما، FreeConvert نام دارد که با وجود رابط کاربری ساده‌اش، امکانات مناسبی را در اختیارتان قرار می‌دهد. این سایت به شما اجازه می‌دهد که فایل با فرمت‌های مختلف را درون آن آپلود کنید. شما می‌توانید این فایل‌ها را به صورت مستقیم از سیستم‌تان درون FreeConvert آپلود کنید یا اینکه به سراغ URL یا فضاهای ابری مانند دراپ‌باکس یا گوگل درایو بروید.

فرایند تبدیل بسیار ساده است و زمانی که فایل را آپلود کنید، این وب‌سایت به صورت خودکار فرمت‌های خروجی سازگار را برایتان لیست می‌کند. شما همچنین می‌توانید فایل خروجی را تنظیم کنید.

همانطور که می‌توان حدس زد، از این وب‌سایت‌ها می‌توانید در پلتفرم‌های مختلف از جمله ویندوز و مک او اس استفاده کنید. با این حال شاید بخواهید نرم افزاری برای این کار روی سیستم‌تان داشته باشید. به همین دلیل در ادامه می‌خواهیم به سراغ بهترین برنامه های ویندوز و مک او اس برای این کار برویم.

بهترین برنامه های تغییر فرمت فیلم

برنامه تبدیل فرمت فیلم زیادی برای ویندوز و مک او اس توسعه پیدا کرده‌اند که در ادامه برخی از بهترین آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

برنامه Any Video Converter Free

Any Video Converter Free

یکی از برنامه های کاربردی تغییر فرمت فیلم ، Any Video Converter Free نام دارد. این برنامه از ویدیوهای آفلاین و آنلاین پشتیبانی می‌کند و برای مثال می‌توانید ویدیوهای یوتیوب را از طریق آن برای مشاهده در حالت آفلاین، به یک فرمت مناسب تبدیل کنید. البته این کار را برای وب‌سایت‌های مختلف از جمله فیسبوک هم می‌توانید انجام دهید.

اگر به امکانات بیشتری نیاز داشته باشید، می‌توانید به سراغ نسخه پریمیوم آن بروید: Any Video Converter Ultimate. اگرچه این نسخه پولی است، اما می‌توانید آن را به صورت رایگان از سایت‌های داخلی دانلود کنید. این برنامه برای ویندوز و مک او اس موجود است.

برنامه Freemake Video Converter

Freemake Video Converter

برنامه Freemake هم قابلیت‌های مناسبی در اختیارتان قرار می‌دهد و هم رابط کاربری ساده‌ای دارد. این نرم افزار نه تنها می‌تواند ویدیوهای درون سیستم‌تان را تبدیل کند، بلکه امکان دانلود و تبدیل ویدیوهای آنلاین از وب‌سایت‌هایی مانند یوتیوب را هم دارد.

علاوه بر این ویژگی‌ها، Freemake ابزارهای ساده ویرایش فیلم را هم در اختیارتان قرار می‌دهد. این برنامه با تمام مزیت‌هایی که دارد، برخی از قابلیت‌ها را به صورت رایگان در اختیارتان قرار نمی‌دهد و پس از سه روز باید به سراغ نسخه پریمیوم آن بروید. البته می‌توانید از سایت‌های داخلی نسخه کامل آن را به صورت رایگان دانلود کنید.

برنامه Free HD Video Converter Factory

Free HD Video Converter Factory

اگر سادگی برای شما اهمیت بالایی دارد، Free HD Video Converter Factory یکی از بهترین برنامه‌ها و سایت‌ها برای تغییر فرمت فیلم به حساب می‌آید. شما می‌توانید به سرعت فرمت فیلم را تغییر دهید، البته شاید به این امید باشید که برای شخصی‌سازی خروجی زمان بیشتری در اختیار داشته باشید.

این برنامه چندین قابلیت ویرایشی هم در اختیارتان قرار می‌دهد که شامل مواردی مانند کات و کراپ کردن ویدیو و همچنین افکت‌های مختلف می‌شود. بنابراین می‌توانید پیش از اینکه از ویدیو خروجی بگیرید، تغییراتی در آن اعمال کنید.

برنامه HandBrake

HandBrake

هندبریک یک برنامه رایگان مبدل ویدیوی محبوب برای سیستم عامل مک او اس است، اما کاربران ویندوز هم با آن آشنایی دارند. در حقیقت این برنامه برای سیستم عامل‌های مک او اس، ویندوز و لینوکس در دسترس است، بنابراین گزینه‌‌ای ایده‌آل برای کاربرانی به حساب می‌آید که از چندین پلتفرم استفاده می‌کنند.

برنامه HandBrake قابلیت‌های بی‌شماری در اختیارتان قرار می‌دهد تا بتوانید با دقت روی فرایند تبدیل ویدیو نظارت داشته باشید. برش، فیلترهای پیشرفته و تنظیم فریم ریت بخشی از امکانات این برنامه به حساب می‌آیند. شاید در ابتدا کمی کار کردن با این برنامه بخاطر رابط کاربری‌اش برایتان سخت باشد، اما خروجی آن ارزش تحمل سختی اولیه را دارد.

بهترین برنامه های تغییر فرمت فیلم اندروید و آیفون

در کنار وب‌سایت‌ها و نرم افزارهای کامپیوتر، اپ‌های زیادی هم جهت تغییر فرمت ویدیو برای گوشی های موبایل اندروید و آیفون یا همان iOS توسعه پیدا کرده‌اند که در ادامه به معرفی برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

Video Converter

یکی از برنامه‌های اندرویدی کاربردی برای تغییر فیلم، Video Converter نام دارد که می‌تواند اکثر فرمت‌های فایل رایج را تبدیل کند. این اپ از فایل‌های ویدیویی و صوتی پشتیبانی می‌کند و می‌توان از آن به عنوان یک مبدل قدرتمند فایل‌های MP3 و MP4 یاد کرد.

یکی دیگر از بهترین برنامه‌های تغییر فرمت فیلم و البته فشرده‌سازی ویدیوها، Video Converter, Compressor نام دارد. این اپلیکیشن که برای گوشی های اندروید و آیفون توسعه پیدا کرده، تقریبا از تمام فرمت‌های ویدیویی مانند MKV ،AVI و MP4 پشتیبانی می‌کند.

در کنار امکان تغییر فرمت، شما با استفاده از این اپ می‌توانید ویدیوها را فشرده کنید، رزولوشن آن‌ها را تغییر دهید، بیت‌ریت صدا را تنظیم کنید و به قابلیت‌های دیگری هم دسترسی داشته باشید. علاوه بر این، این اپ برخی امکانات ویرایشی مانند تریم/کات را هم در اختیارتان قرار می‌دهد.

همانطور که مشاهده کردید، برای تغییر فرمت فیلم با توجه به پلتفرمی که از آن استفاده می‌کنید، به ابزارهای مختلفی دسترسی دارید، از وب‌سایت‌های آنلاین گرفته تا نرم افزارها و اپ‌های گوشی‌های هوشمند.

سوالات رایج درباره تغییر فرمت فیلم

بهترین سایت های تغییر فرمت فیلم کدامند؟

از بهترین سایت ها برای تغییر آنلاین فرمت فیلم می‌توان به Zamzar و Online-Convert و CloudConvert اشاره کرد.

بهترین برنامه های تغییر فرمت فیلم در ویندوز کدامند؟

از بهترین برنامه های تغییر فرمت فیلم برای ویندوز مانند ویندوز 10 می‌توان به Any Video Converter Free و Freemake Video Converter و HandBrake (هندبریک) اشاره کرد.

بهترین برنامه های تغییر فرمت فیلم با گوشی برای اندروید و آیفون کدامند؟

Video Converter و Video Converter, Compressor از بهترین برنامه های تغییر فرمت فیلم با گوشی موبایل برای اندروید و آیفون محسوب می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا