هوش مصنوعی

یک شبکه تلویزیونی هندی اولین مجری هوش مصنوعی خود را معرفی کرد

به گزارش آی تی بوم؛ یک شبکه خبری خصوصی در ایالت اودیشای هند می‌خواهد برای اولین‌بار از یک مجری ساخته‌شده با هوش مصنوعی به نام «لیسا» استفاده کند. این هوش مصنوعی در قالب یک زن ظاهر می‌شود و اخبار را در پلتفرم‌های شرکت OTV Network ارائه می‌کند.

صفحه رسمی OTV با انتشار ویدیویی، از اولین مجری خبر ساخته‌شده با هوش مصنوعی برای اجرا در تلویزیون خود رونمایی کرد. لیسا در این ویدیو خودش را معرفی می‌کند و توضیح می‌دهد که OTV به‌عنوان اولین شبکه تلویزیون خصوصی در ایالت اودیشا حدود 25 سال پیش تأسیس شد و حالا با این مجری جدید نه‌تنها فصل تازه‌ای را آغاز می‌کند، بلکه تحولی عظیم را در صنعت شبکه‌های تلویزیونی هند ایجاد خواهد کرد.

با وجود اینکه لیسا می‌تواند به زبان‌های زیادی سخن بگوید، اما این هوش مصنوعی درحال‌حاضر اخبار را تنها به زبان اودیا و انگلیسی روایت خواهد کرد. در بیانیه مطبوعاتی این شرکت آمده: «اقداماتی درحال انجام است تا لیسا در روزهای آینده بتواند روان‌تر به زبان اودیا صحبت کند.»

مجری هوش مصنوعی شبکه OTV بهینه‌سازی خواهد شد
«لیتیشا مانگات پندا»، رئیس بخش تجارت دیجیتال OTV، می‌گوید آموزش لیسا به زبان اودیا کار بسیار سختی بوده است، اما آن‌ها می‌توانند به این مهم دست پیدا کنند. البته او تأکید کرده است که کار روی این پروژه همچنان ادامه دارد و این شرکت امیدوار است لیسا را به نقطه‌ای برساند که این هوش مصنوعی به‌راحتی بتواند با بقیه تعامل داشته باشد.

پندا با اشاره به عظمت این پروژه و اثر آن بر دنیای پخش تلویزیونی و خبرنگاری دیجیتال گفت: «[لیسا] همکاری فوق‌العاده خواهد بود چون می‌تواند کارهای تکراری را انجام دهد و به خبرنگاران اجازه دهد روی کارهای خلاقانه‌تر تمرکز کنند و اخبار باکیفیت‌تری را در اختیار مردم اویشا بگذارند.»

پیش‌تر در ماه آوریل یک مجله خبری کویتی هم از هوش مصنوعی جدیدی برای ارائه اخبار به نام «فضه» رونمایی کرده بود. این مجری در قالب زنی در با موهای بور در شبکه‌های اجتماعی این شبکه به نمایش گذاشته شد.

 

منبع: دیجیاتو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا