اخبار فناوریهوش مصنوعی

OpenAI ظاهراً در تابستان مدل هوش مصنوعی GPT-5 را منتشر خواهد کرد!

به گزارش آی تی بوم؛اینسایدر به‌نقل از منابع خود، در گزارش جدیدی ادعا کرده که OpenAI قصد دارد در اواسط سال جاری میلادی (احتمالاً در طول تابستان) GPT-5 را منتشر کند. همچنین ظاهراً برخی مشتریان سازمانی OpenAI، اخیراً نسخه نمایشی این مدل و پیشرفت‌های مرتبط با آن را دریافت کرده‌اند.

منبع دیگری به این نشریه اعلام کرده که OpenAI هنوز در حال آموزش GPT-5 است. پس از تکمیل فرایند آموزش، ایمنی آن به‌صورت داخلی آزمایش خواهد شد و پس از آن، وارد مرحله آزمایش «تیم قرمز» خواهد شد، فرایندی که در آن کارمندان و برخی افراد خارج از شرکت، ابزار را به روش‌های مختلفی تست می‌کنند تا پیش از در دسترس قرارگرفتن آن، مشکلاتش را پیدا کنند.

البته OpenAI هنوز برای عرضه مدل جدید خود هیچ زمانی را مشخص نکرده است و با توجه به اینکه مشخص نیست آزمایش‌های ایمنی این مدل چه زمانی به پایان خواهد رسید، تاریخ انتشار GPT-5 نیز می‌تواند با تأخیر همراه شود.

نظر مدیرعامل OpenAI درباره زمان انتشار هوش مصنوعی GPT-5

«سم آلتمن»، مدیرعامل OpenAI به‌تازگی در پادکست «لکس فریدمن» درباره زمان انتشار هوش مصنوعی GPT-5 صحبت کرد و گفت از آن اطلاعی ندارد! او در مصاحبه خود بدون اشاره به نام یا زمان خاصی گفت که OpenAI در سال 2024 «یک مدل شگفت‌انگیز» عرضه خواهد کرد.

در بخش دیگری از مصاحبه، از آلتمن پرسیده شد که درباره کدام جنبه‌های GPT-5 بیشتر هیجان‌زده است و او در پاسخ گفت که از هوشمندترشدن ChatGPT بسیار هیجان‌زده است. او همچنین گفت که ارتقا از GPT-4 به GPT-5 به اندازه GPT-3 به GPT-4 بزرگ خواهد بود.

اگر اخبار مربوط به ChatGPT را دنبال کرده باشید، احتمالاً می‌دانید که در برخی گزارش‌ها ادعا شده بود که عملکرد مدل GPT-5 به‌طور بالقوه به AGI یا هوش مصنوعی جامع نزدیک خواهد شد که می‌تواند به خوبی یک انسان استدلال کند.

منبع: دیجیاتو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 7 =

دکمه بازگشت به بالا