چندرسانه ای

انتشار تصاویر مفهومی از ویندوز 12 با قابلیت های جذاب

بر اساس گزارش‌های منتشر شده به نظر سال 2024 برای عرضه نسخه بعدی سیستم‌عامل مایکروسافت که احتمالاً ویندوز 12 نام خواهد داشت انتخاب شده است. در همین رابطه شاهد انتشار ویدیوی مفهومی بسیار زیبا از نسخه بعدی ویندوز هستیم که تغییرات اساسی و البته جذابی را در این سیستم‌عامل نشان می‌دهد.

در این ویدیوی مفهومی ایده‌های هوشمندانه‌ای به کار گرفته شده‌اند و ظاهر و قابلیت استفاده سیستم عامل مایکروسافت نسبت به ویندوز 11 بهبود پیدا کرده است.

به عنوان مثال در ویندوز 12 از ویجت‌های پویاتر استفاده شده که شامل مواردی از جمله پخش‌کننده رسانه، تقویم و آب‌و‌هوا می‌شود. همچنین در سمت دیگری از تسک‌بار، اعلان‌هایی مانند اتصال دستگاه‌های بلوتوث نمایش داده می‌شوند.

همچنین بخش تنظیمات سریع طرح مفهومی ویندوز ۱۲ با تمرکز بر روی قابلیت‌‌های کاربردی ارائه شده است. علاوه بر این موارد، بخش دیگری که از ویندوز 12 مورد توجه کاربران قرار گرفته، نحوه بازسازی ویجت‌های ویندوز و تصاویر پس‌زمینه پیش فرض آن است.

پیش از این شایعه شده بود که مایکروسافت در حال کار بر روی نسخه بعدی ویندوز بوده و در داخل شرکت نام پروژه “Next Valley” برای آن انتخاب شده است.

علاوه بر این اطلاعاتی توسط منابع نزدیک به مایکروسافت منتشر شده بود که نشان می‌داد این شرکت در حال بازگشت به چرخه توسعه سه ساله برای هر نسخه اصلی ویندوز است. با این اوصاف می‌توان گفت که سال 2024 را باید اولین موعد ملاقات با نسخه بعدی ویندوز بدانیم.

مایکروسافت ویندوز 11 را در سال 2021 معرفی و برای نخستین بار در دسترس عموم قرار داد. با توجه به اطلاعات موجود در این گزارش باید در سال 2024 منتظر انتشار نسخه جدیدی از آن باشیم. سیستم عاملی که به احتمال فراوان ویندوز 12 نام خواهد داشت. البته این اطلاعات هنوز از سوی مایکروسافت تایید نشده است و باید منتظر واکنش‌های این شرکت به این گزارش باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =

دکمه بازگشت به بالا