نقد و بررسی

اینفوگرافیک | ثروتمندترین فرد در هر کشور چه کسی است؟ از ایالات متحده تا ونزوئلا و زیمبابوه + اینفوگرافیک

در حالی که نزدیک به ۸ میلیارد نفر در جهان وجود دارند، تا نوامبر ۲۰۲۲، کمی بیش از ۳,۰۰۰ میلیاردر در دنیا زندگی می کنند. ثروت این گروه کوچک از مردم نزدیک به ۱۱.۸ تریلیون دلار است که معادل حدود...

به گزارش آی تی بوم، در حالی که نزدیک به ۸ میلیارد نفر در جهان وجود دارند، تا نوامبر ۲۰۲۲، کمی بیش از ۳,۰۰۰ میلیاردر در دنیا زندگی می کنند. ثروت این گروه کوچک از مردم نزدیک به ۱۱.۸ تریلیون دلار است که معادل حدود ۱۱.۸ درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی است. این اینفوگرافیک از داده های Forbes برای ترسیم ثروتمندترین میلیاردرهای جهان استفاده می کند.

فهرست کامل
همانطور که مشخص است، میلیاردرها از نظر جغرافیایی بسیار بیشتر از آن چیزی که فکر می کنید متمرکز هستند. در واقع، از ۱۹۵ کشور به رسمیت شناخته شده در سراسر جهان، تنها ۷۶ کشور میزبان میلیاردرها هستند و حتی در داخل این کشورها، تفاوت های زیادی بین تعداد میلیاردرها وجود دارد. در اینجا فهرستی از تمام کشورهایی که حداقل یک میلیاردر دارند آورده شده است:

ایالات متحده بالاترین تمرکز میلیاردرها را دارد. این کشور بیش از ۹۰۰ میلیاردر را در خود جای داده است که ایلان ماسک ثروتمندترین آنها با ثروت خیره کننده بیش از ۱۹۱ میلیارد دلار در نوامبر ۲۰۲۲، یکی از آنهاست. این ثروت، ماسک را نه تنها ثروتمندترین میلیاردر آمریکا، بلکه ثروتمندترین فرد در جهان می کند.

چین با ۴۰۰ میلیاردر که مجموعاً ثروت آنها به ۱.۴۵ تریلیون دلار می رسد، دومین رتبه در کشور محل سکونت میلیاردرها را دارد. ژونگ شان‌شان، ثروتمندترین میلیاردر چین، موسس شرکت نوشابه نونگ فو اسپرینگ است.

جالب اینجاست که هیچ الگوی روشنی در مورد نوع صنعت یا بخشی که این میلیاردرها درگیر آن هستند وجود ندارد. تنها استثنا، ایالات متحده است که تعداد قابل توجهی از میلیاردرهای این کشور با صنعت و فناوری مرتبط هستند. توجه به این نکته مهم است که برخی از سران کشورها میلیاردر هستند و در بسیاری از موارد ممکن است ثروتمندترین افراد در کشورهای مربوطه باشند. اما ثروت آنها اغلب یک راز دولتی است، منابع درآمدشان پراکندگی دارد و برآورد دقیق آن بسیار دشوار است.

میلیاردرهای مرد در مقابل زن

یکی از رویکردهای جالب در بررسی میلیاردرها، تعداد مردان در مقابل زنان میلیاردر است. از ۷۶ میلیاردر این لیست، تنها ۷ نفر زن هستند. این الگو با نگاهی به کل جمعیت میلیاردرها مشهود است؛ از ۳,۳۱۱ میلیاردر در سراسر جهان، تنها ۱۲.۹٪ زن هستند. شایان ذکر است که جمعیت زنان میلیاردر در حال افزایش است. طبق گزارش Forbes، فهرست سال ۲۰۲۱ شامل ۳۲۸ زن بود که ۳۶ درصد بیشتر از سال ۲۰۲۰ بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − شش =

دکمه بازگشت به بالا