موبایل و تبلت

درآمد مدیاتک از فروش تراشه‌های پرچمدار 50 درصد افزایش یافت

به گزارش آی تی بوم؛درآمد مدیاتک ظاهراً از فروش خوب تراشه گوشی‌های هوشمند پرچمدار در سال جاری میلادی نسبت به سال 2023، حدود 50 درصد افزایش پیدا کرده است. در این بین چیپست دایمنسیتی 9300 نیز ظاهراً عملکرد خوبی از خود نشان داده و برای مدیاتک سودآوری داشته است.

«ریک تسای» مدیرعامل مدیاتک انتظار دارد درآمد سالانه این شرکت حدود 14 تا 16 درصد افزایش پیدا کند. حاشیه سود ناخالص مدیاتک در فصل اول 2024 میلادی حدود 52.4 درصد افزایش داشته است که نشان‌دهنده رشد 4.1 درصدی نسبت به سه‌ماهه چهارم 2023‌ است.

سود سه‌ماهه مدیاتک نیز 4.35 میلیارد دلار بود که 22.9 درصد افزایش داشت. مدیرعامل این شرکت معتقد است که فروش جهانی گوشی‌های هوشمند در سال 2024 به 1.2 میلیارد دستگاه خواهد رسید.

افزایش درآمد مدیاتک از فروش چیپست گوشی‌های پرچمدار در سال 2024

ریک تسای می‌گوید مدیاتک شاهد وضعیت مالی خوبی خواهد بود. با عرضه دایمنسیتی 9400، احتمالاً شرایط بهتری نیز رقم می‌خورد و انتظار می‌رود اوضاع این شرکت بهتر شود.

به غیر از گوگل و اپل، تقریباً اکثر تولیدکنندگان موبایل با مدیاتک همکاری می‌کنند. همین مسأله به سودآوری این شرکت تایوانی کمک می‌کند. البته کمی عجیب به‌نظر می‌رسد ولی این شرکت سازنده چیپست، آمار فروش قابل توجه دایمنسیتی 9300 را برای سه‌ماهه فعلی منتشر نکرده است. البته پیش‌تر اطلاعاتی در این زمینه منتشر شده بود که خبر از رشد 70 درصدی درآمد در سال 2023 می‌داد. تخمین زده می‌شود که چیپست مربوطه به‌تنهایی توانسته باشد چنین رشدی را رقم بزند که بیش از یک میلیارد دلار درآمد را به ارمغان می‌آورد.

اعداد و ارقام به این نکته اشاره می‌کند که شرکت‌های بیشتری تمایل دارند از دایمنسیتی 9400 در گوشی‌های آتی خود استفاده کنند. شرکت ویوو گفته بود که این تراشه را در موبایل‌های خود به‌کار خواهد گرفت. باتوجه به حجم فروش موبایل در بازارهای جهانی، تخمین زده می‌شود در سال جاری میلادی وضعیت مالی مدیاتک بهبود بیشتری پیدا کند.

منبع:دیجیاتو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + هجده =

دکمه بازگشت به بالا