بازی

در آپدیت آینده، فیلتر پشتیبانی از کنترلر به استیم اضافه خواهد شد

به گزارش آی تی بوم؛ اگرچه سازندگان کمی به زحمت خواهند افتاد اما در به‌روزرسانی آینده استیم، بازیکنان خواهند توانست تا بازی‌های‌شان را براساس کنترلرهای مورد پشتیبانی، فیلتر کنند.

اخیراً شرکت ولو (Valve) اعلام کرده است که در آپدیت ماهِ اکتبرِ پلتفرم استیم، توسعه‌دهندگان می‌توانند در توضیحات بازی خود شرح دهند که آیا محصولشان از کنترلر DualSense پشتیبانی خواهد کرد یا خیر. این به‌روزرسانی که در قالب Steamworks در دسترس ناشرها و توسعه‌دهندگان قرار خواهد گرفت، به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به توصیف دقیق و بهترِ کنترلرهای مورد پشتیبانی عناوینشان بپردازند.

در واقع در این به‌روزرسانی، پرسشنامه‌ای در مقابل سازندگان قرار می‌گیرد که در آن می‌توانند بین دو گزینه «پشتیبانی کامل از کنترلر» (Full Controller Support) و «پشتیبانی جزئی از کنترلر» (Partial Controller Support) یکی را انتخاب کنند. همچنین گزینه‌ دیگری وجود دارد که مختص افرادی است که تنها از برخی طرح‌های خاص کنترلر استفاده می‌‎کنند.

ولو همچنین به این مورد اشاره کرد که استیم به صورت خودکار، پشتیبانی از کنترلر ایکس باکس را به معنی پشتیبانی از DualSense در نظر نمی‌گیرد. این شرکت همچنین اعلام کرد که سازندگان مجبور خواهند بود تا از پشتیبانی آثارشان از کنترلر پلی استیشن، اطمینان حاصل کنند.

بنابراین در ماه اکتبر، بازیکنان موارد جدیدی را در صفحات استیم مشاهده خواهند کرد و می‌توانند بازی‌هایی را فیلتر کنند که از کنترلر مورد نظرشان پشتیبانی خواهند کرد. ولو همچنین اشاره کرد که این به‌روزرسانی، به بیش از ۸۷ میلیون بازیکنی که طبق آمارِ Steam Hardware Surveys حداقل از یک دستگاهِ کنترلر استفاده می‌کنند، کمک خواهد کرد تا تجربه بهتری داشته باشند.

در نهایت هم ولو اعلام کرد که اگر توسعه‌دهندگان با سفارشی‌سازی ورودی‌ها برای کنترلر پلی استیشن دچار مشکل هستند، یک API ساده‌سازی شده در دسترس آن‌ها قرار خواهد گرفت که روند پشتیبانی از این کنترلرها را آسان می‌کند.

 

منبع: گیمفا

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 19 =

دکمه بازگشت به بالا