اینترنت

سرعت اینترنت ثابت ایران آب رفت

به گزارش آی تی بوم؛ به نقل از دیجیاتو، طبق جدیدترین گزارش اسپیدتست، میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در ایران به‌ترتیب به 11.66 و 31.67 مگابیت بر ثانیه رسیده است.

اسپیدتست ماهانه گزارشی را درباره سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان و کشورهای مختلف منتشر می‌کند و حالا طبق جدیدترین گزارش آن برای ماه سپتامبر 2023، سرعت اینترنت ثابت در ایران و همچنین رتبه کشورمان در زمینه اینترنت ثابت و موبایل کاهش یافته است.

در گزارش اسپیدتست برای ماه سپتامبر 2023، میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در دنیا نسبت به گزارش آگوست اسپیدتست افزایش یافته است. میانگین سرعت اینترنت موبایل جهان از 43.19 مگابیت بر ثانیه، به 47.82 مگابیت بر ثانیه رسیده و میانگین سرعت اینترنت ثابت هم از 82.76 مگابیت بر ثانیه، به 85.31 مگابیت بر ثانیه افزایش یافته است.


میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان سپتامبر 2023

سرعت اینترنت ثابت و موبایل در ایران
طبق گزارش اسپیدتست برای ماه آگوست، سرعت اینترنت ثابت در ایران کاهش و سرعت اینترنت موبایل افزایش یافته است. بااین‌حال رتبه کشورمان هم در اینترنت ثابت و هم اینترنت موبایل کاهش را تجربه کرده است. سرعت اینترنت موبایل از 31.33 مگابیت گزارش قبلی، به 31.67 مگابیت بر ثانیه افزایش یافته، اما رتبه ایران 3 پله کاهش داشته است و حالا در رتبه 75ام جهان قرار دارد.


میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت ایران سپتامبر 2023

برخلاف اینترنت موبایل، سرعت اینترنت ثابت در ایران کاهش یافته است. سرعت ثابت اینترنت کشورمان از 11.92 مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، به 11.66 مگابیت بر ثانیه رسیده که همین موضوع باعث کاهش یک پله‌ای رتبه کشورمان شده است. حالا ایران در رتبه 153ام فهرست سریع‌ترین اینترنت ثابت جهان قرار دارد.

در سطح جهان هنگ‌کنگ جای سنگاپور را گرفته و حالا سریع‌ترین اینترنت ثابت جهان را در اختیار شهروندانش قرار می‌دهد. میانگین سرعت اینترنت ثابت در هنگ‌کنگ برابر 265.17 مگابیت بر ثانیه است. در رتبه‌های دوم و سوم به ترتیب سنگاپور با سرعت 259.11 مگابیت بر ثانیه و شیلی با سرعت 246.39 مگابیت بر ثانیه به چشم می‌خورند.


سریع‌ترین اینترنت ثابت و موبایل جهان سپتامبر 2023

در بخش اینترنت موبایل امارات همچنان با میانگین سرعت 211.58 مگابیت بر ثانیه در صدر فهرست قرار دارد. در رتبه دوم قطر به چشم می‌خورد و شیلی با دو پله صعود، در رتبه سوم خودنمایی می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =

دکمه بازگشت به بالا