اخبار فناوریهوش مصنوعی

شروع فوق العاده Ernie Bot؛ رقیب اصلیChat GPT از راه رسید

به گزارش آی تی بوم؛ شرکت چینی بایدو (Baidu) در ساعات پایانی روز پنجشنبه چت‌بات هوش مصنوعی جدید خود یعنی Ernie Bot را در دسترس عموم قرار داد. این چت‌بات که برای رقابت جدی با ChatGPT از شرکت OpenAI طراحی شده، در ۲۴ ساعت اول توانست بالغ بر ۱ میلیون کاربر را به سمت خود جذب کند.

به نظر می‌رسد که هیجان پیرامون مبحث هوش مصنوعی همچنان فضای اینترنت را فرا گرفته و تقریباً تمام شرکت‌های بزرگ سراسر جهان در تلاش هستند تا از این فناوری نوظهور به عنوان یک ابزار کاربردی بهره‌مند شوند.

با این حال، برخی شرکت‌ها یک قدم فراتر رفته و با توسعه مدل‌های زبانی بزرگ (LLM) هوش مصنوعی سعی دارند در این مسیر یک پیشرو ظاهر شوند. یکی از این شرکت‌ها، شرکت چینی بایدو (Baidu) است.

در ابتدای سال جاری، گزارش‌های زیادی منتشر شد که نشان می‌داد بایدو در حال توسعه یک چت‌بات هوش مصنوعی برای رقابت با ChatGPT است. اکنون این چت‌بات AI با نام Ernie Bot در دسترس قرار گرفته و توانسته در کم‌تر از ۲۴ ساعت پس از انتشار، رکورد ۱ میلیون کاربر را به خود اختصاص دهد.

Ernie Bot یک رقیب قدرتمند برای ChatGPT

به گزارش Gizmochina، سرویس چت‌بات هوش مصنوعی شرکت Baidu در نیمه شب پنجشنبه در دسترس عموم قرار گرفت و همان‌طور که گفته شد، در کمتر از ۲۴ ساعت توانست رکورد ۱ میلیون کاربر را به ثبت برساند.

یکی از اصلی‌ترین دلایل این میزان استقبال از Ernie Bot، تبلیغات گسترده پیرامون قدرت چشمگیر و همچنین قابلیت رقابت آن با ChatGPT است. طبق داده‌های افشا شده توسط برخی منابع نزدیک به بایدو، این چت‌بات در روز اول کار خود به بیش از 33.4 میلیون درخواست کاربران پاسخ داده است.

‌هوش مصنوعی Ernie Bot توسط مدل زبانی بزرگ بایدو پشتیبانی می‌شود، یک مدل زبانی جدید که توسط مجموعه‌ای عظیم از متن‌ها و کد‌های مختلف آموزش دیده است. همین مسئله باعث شده تا Ernie Bot قابلیت ارائه پاسخ‌های متنی شبیه به انسان را داشته و به راحتی بتواند به درخواست‌ها و سؤالات شما پاسخ دهد.

به عنوان مثال، کاربران می‌توانند از این چت‌بات هوش مصنوعی بخواهند که یک شعر بنویسد، متن را به زبان‌های مختلف ترجمه کند یا حتی به سؤالات آن‌ها در رابطه با جهان هستی پاسخ دهد.

در حال حاضر مشخص نیست که آیا چت‌بات هوش مصنوعی Ernie Bot توانایی رقابت با ChatGPT و حذف آن از بازار چین را دارد یا خیر، با این حال استقبال گسترده از آن توسط کاربرانی چینی نشان‌دهنده موفقیت اولیه بایدو در این مسیر است.

 

 

 

منبع: شهر سخت افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 3 =

دکمه بازگشت به بالا