اخبار فناوری

گوگل محبوب‌ترین مقصد کارمندان خارج‌شده از اپل است

به گزارش آی تی بوم؛ یک بررسی مستقل نشان می‌دهد کارمندانی که از اپل خارج می‌شوند، علاقه‌ی زیادی به حضور در گوگل دارند.

بررسی پروفایل لینکدین کارمندان صنعت فناوری نشان می‌دهد که محبوب‌ترین مقصد برای کارمندان جداشده از اپل، گوگل است. این بررسی نشان می‌دهد که افراد از شرکت‌های بزرگ دیگر نیز به سمت اپل می‌آیند، اما معمولاً این افراد کارمند سابق اینتل، مایکروسافت یا آمازون هستند.

بر اساس گزارش نشریه‌ی Switch on Business، کسانی که هم‌اکنون در شرکت تولیدکننده‌ی آیفون و مک بوک و اپل واچ کار می‌کنند، غالباً از سمت اینتل آمده‌اند. در رتبه‌های بعدی به‌ترتیب مایکروسافت، آمازون، گوگل، آی‌بی‌ام، اوراکل، تسلا، انویدیا، ادوبی و متا قرار می‌گیرند.

حضور اینتل در رتبه‌ی اول چندان تعجب‌برانگیز نیست. اپل در سال ۲۰۱۹ کسب‌و‌کار مودم اینتل را خریداری کرد و به موجب این قرارداد تعداد زیادی از کارمندان اینتل مستقیماً به اپل منتقل شدند.

دررابطه‌با کارمندان خارج‌شده از اپل، احتمال رفتن آن‌ها به گوگل دوبرابر بیشتر از آمازون (در رتبه‌ی دوم) است. بر اساس فهرست Switch on Business، کارمندان اپل تمایل دارند به‌ترتیب به این شرکت‌ها بروند: گوگل، آمازون، متا، مایکروسافت، تسلا، انویدیا، سیلزفورس، ادوبی، اینتل و اوراکل.

گزارش جدید نشان می‌دهد تنها حدود ۵٫۷ درصد از کارمندان فعلی اپل، پیش‌تر در شرکت‌های رقیب کار کرده‌اند. این آمار برای متا، گوگل و سیلزفورس به‌ترتیب ۲۶٫۵ درصد، ۲۵٫۱ درصد و ۲۰٫۷ درصد است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا