سخت افزار

Clip Mouse – یک ماوس کامپیوتری که شبیه هیچ ماوس دیگری نیست!

به گزارش آی تی بوم؛ ماوس کامپیوتر به همان شکلی که هست، بسیار خوب کار می کند، اما این سادگی مانع از تلاش برای بهتر کردن آن نمی شود.حالا یک ماوس نوین به نام Clip Mouseطراحی شده که روی انگشتان کاربر قرار می گیرد و نیاز به یک پد صاف ماوس ندارد.

این ماوس در آلمان طراحی و هم اکنون در وب سایت کیک استارتر عرضه شده است. هدف از ساخت آن جایگزین شدن با قابلیت «مجیک ماوس» اپل است. شکل آن شبیه حرف U است و روی انگشتان وسط و اشاره کاربر قرار می‌گیرد.

این ماوس شکلی شبیه به حرف U دارد و در بالا و پایین انگشت اشاره و انگشت وسط کاربر قرار می گیرد و تلاش دارد ویژگی‌های ماوس جادویی اپل را تکرار کند.

هنگامیکه کاربر دستش را به شکل حرکات معمول ماوس، تکان می‌دهد یک حسگر سرعت سنج حرکات افقی ماوس را ردیابی می‌کند و آنها را به وسیله بلوتوث به رایانه منتقل می‌کند.

از آنجا که هیچ لیزر یا تجهیزات نوری در آن به کار نمی‌رود، لازم نیست حتماً آن را روی سطوح صاف و هموار مانند «ماوس پد» به کاربرد.

حرکات کلیک چپ و راست روی بازوی سمت چپ ابزار U شکل و هنگامی ردیابی می‌شوند که زیر انگشتان فرد روی یک نمایشگر تعبیه شده داخل آن فشرده می‌شوند.

زمانیکه کاربر نمی‌خواهد حرکات تایپش با حرکات ماوس اشتباه گرفته شود، می‌تواند به طور موقت با فشردن دکمه‌ای کنار شست ابزار را غیرفعال کند. همین دکمه برای تنظیم دوباره مکان نما در وسط نمایشگر به کار می‌رود.

طبق گزارش ها این دستگاه با کابل یو اس بی شارژ می شود. یک بار شارژ باطری لیتیوم-یون این دستگاه، برای 50 ساعت استفاده مناسب است.

با فرض اینکه Clip Mouse به مرحله تولید برسد قیمت آن 59 یورو (حدود 65 دلار آمریکا) خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا