اخبار فناوریهوش مصنوعی

OpenAI احتمالاً برای رقابت با سیری و الکسا یک دستیار صوتی معرفی می‌کند!

به گزارش آی تی بوم؛ براساس گزارش اینسایدر، OpenAI درخواست ثبت علامت تجاری Voice Engine را از USPTO کرده و در بخش کاربردهای آن به موارد متعددی ازجمله ساخت دستیار دیجیتال صوتی اشاره کرده است. این درخواست یک روز پس از پخش مصاحبه سم آلتمن با «لکس فریدمن»، در دفتر ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده ثبت شده است. او در مصاحبه خود گفته بود که OpenAI «چیزهای مهم دیگری برای انتشار» قبل از GPT-5 دارد.

دستیار صوتی OpenAI احتمالاً قبل از GPT-5 عرضه می‌شود

البته ثبت علامت تجاری به این معنی نیست که ساخت یا عرضه چنین محصولی حتمی خواهد بود؛ اغلب بسیاری از علائم تجاری شرکت‌های مختلف هیچ‌وقت رنگ واقعیت را نمی‌بینند. اما از سویی با توجه به صحبت‌های اخیر سم آلتمن عرضه این دستیار صوتی چندان بعید نیست. آلتمن در مصاحبه با پادکست لکس فریدمن گفته بود: «ما امسال یک مدل جدید شگفت‌انگیز عرضه خواهیم کرد. نمی‌دانم نام آن را چه می‌گذاریم. در ماه‌های آینده نیز چیزهای مختلفی را منتشر خواهیم کرد، فکر می‌کنم آن‌ها خیلی جالب خواهند بود.»

او می‌گوید قبل از آنکه بخواهیم درباره مدل GPT-5 صحبت کنیم، باید منتظر دیگر برنامه‌های جالب این شرکت باشیم که قبل از این مدل معرفی خواهند شد. OpenAI پیش‌تر درخواست ثبت علامت‌های تجاری GPT-6 و GPT-7 را برای مدل‌های هوش مصنوعی آینده خود به USPTO ارسال کرده بود.

منبع: دیجیاتو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 3 =

دکمه بازگشت به بالا