اخبار فناوریهوش مصنوعی

انویدیا هوش مصنوعی Chat with RTX را برای اجرای آفلاین روی کامپیوترها عرضه کرد

به گزارش آی تی بوم؛Chat with RTX می‌تواند کارهای مختلفی انجام دهد؛ برای مثال، می‌توانید لینک یک ویدیوی یوتوب را برای آن بفرستید و خلاصه‌ای از محتوای ویدیو دریافت کنید؛ البته هنوز این نسخه دمو باگ‌هایی دارد و نباید انتظار داشته باشید که با یک هوش مصنوعی بی‌نقص مواجه شوید. به‌نظر می‌رسد که این هوش مصنوعی در خلاصه‌کردن مطالب بلند خوب عمل می‌کند و می‌توانید به آن یک متن بلند بدهید و بخواهید که آن را کوتاه‌تر کند.

هوش مصنوعی Chat with RTX انویدیا

اشکال بزرگ Chat with RTX این است که شبیه به یک نسخه آزمایشی کدنویسی‌شده اولیه است. برای اجرای این هوش مصنوعی باید یک وب‌سرور و نمونه پایتون آن را روی کامپیوتر خود نصب کنید؛ سپس این چت‌بات از مدل‌های Mistral یا Llama 2 برای جستجوی داده‌ها استفاده می‌کند. این هوش مصنوعی از هسته‌های تنسور انویدیا در پردازشگر گرافیکی RTX برای سرعت‌بخشیدن به درخواست‌های شما بهره می‌برد.

براساس گزارش‌ها، نصب این هوش مصنوعی روی کامپیوتر زمان‌بر خواهد بود. برنامه چت‌بات نیز تقریباً 40 گیگابایت حجم دارد و نمونه پایتون آن حدود 3 گیگابایت رم اشغال می‌کند. پس از نصب برنامه، از طریق یک مرورگر به Chat with RTX دسترسی پیدا می‌کنید.

یکی دیگر از اشکالات Chat with RTX این است که تاریخچه گفت‌وگوی شما را به یاد نمی‌آورد و نمی‌توانید سؤالات بعدی را براساس سؤالات قبلی طرح کنید. درهرصورت، با تمام باگ‌های این هوش مصنوعی، چنین چت‌باتی که روی کامپیوتر پردازش می‌شود، قدمی روبه‌جلو برای انویدیا محسوب می‌شود.

منبع:دیجیتو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + هفده =

دکمه بازگشت به بالا