هوش مصنوعی

اولین دفتر آسیایی OpenAI در ژاپن افتتاح شد؛ «سم آلتمن» به‌دنبال بازارهای جهانی

به گزارش آی تی بوم؛

براساس گزارش رویترز، پس از هفته‌ها شایعه، OpenAI تحت حمایت مایکروسافت اکنون دفتر بین‌المللی دیگری تأسیس کرده و قلمرو خود را تا توکیو گسترش داده است. همچنین این شرکت وعده داده که یک مدل GPT-4 سفارشی به زبان ژاپنی را توسعه دهد. سم آلتمن نیز در پیامی ویدیویی گفت:

«[افتتاح دفتر توکیو] اولین قدم در برنامه‌ای است که امیدوارم مشارکتی بلندمدت با مردم ژاپن، دولت‌مردان، کسب‌وکارها و مؤسسات تحقیقاتی این کشور باشد.»

تأسیس اولین دفتر آسیایی OpenAI در ژاپن

سم آلتمن اعلام کرد که «تادائو ناکازاکی» را به‌عنوان رئیس شعبه جدید منصوب کرده است. پیش‌ازاین ناکازاکی در سرویس وب آمازون (AWS) ژاپن کار می‌کرد؛ او در اوایل سال 2024 موفق شد 14.6 میلیارد دلار سرمایه‌ برای زیرساخت ابری این کشور جذب کند.

OpenAI قول بهینه‌سازی مدل هوش مصنوعی خود را برای کسب‌وکارها و شرکت‌های داخلی ژاپن داده است تا یک مدل سفارشی GPT-4 را به‌طور خاص برای زبان ژاپنی داشته باشند. این نسخه از GPT-4 که به‌عنوان یک مدل مقرون‌به‌صرفه و سریع‌تر شناخته می‌شود، در ماه‌های آینده عرضه می‌شود و می‌تواند متون ژاپنی را ترجمه و خلاصه کند.

مایکروسافت نیز هفته گذشته اعلام کرد که در طول دو سال، 2.9 میلیارد دلار در زیرساخت‌های ابری و هوش مصنوعی در ژاپن سرمایه‌گذاری خواهد کرد. ژاپن به‌رغم سرمایه‌گذاری‌های شرکت‌های سافت‌بانک و NTT این کشور در مدل‌های زبانی بزرگ، همچنان درزمینه هوش مصنوعی از کشورهای غربی و چین عقب مانده است. به همین دلیل افتتاح دفتر OpenAI می‌تواند نوید پیشرفت بیشتر این فناوری در این کشور را بدهد.

منبع: دیجیاتو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + نه =

دکمه بازگشت به بالا