اخبار فناوریهوافضا و هواپیما

ورود مایکروسافت به تولید سوخت صنعت هوانوردی

مایکروسافت قصد دارد آلاینده‌های هوا و آب را به سوخت جت تبدیل کند


به گزارش آی تی بوم؛شرکت دیمنشنال انرژی در هیوستون آمریکا در زمینه استفاده از کربن و تولید سوخت پایدار هوانوردی پیشگام است. این شرکت اخیراً برای آغاز پروژه از شرکت مایکروسافت سرمایه جدید دریافت کرده است.

این شرکت قصد دارد انتشار کربن را به سوخت پایدار هوانوردی تبدیل کرده و از آن برای سوخت دیزل به صورت تجدید پذیر و پارافین مصنوعی استفاده کند. طبق اعلام این شرکت استفاده مجدد از گازهای گلخانه‌ای منتشر شده توسط کارخانه‌های سیمان یک گام مهم در جهت کربن زدایی صنعتی محسوب خواهد شد. آغاز این پروژه با همکاری شرکتی به نام Svante است که در زمینه جذب کربن فعالیت داشته و همکاری آنها می‌تواند تا مقیاس تجاری نیز افزایش پیدا کند.

یکی دیگر از اهداف دیمنشنال انرژی تولید سوخت هوانوردی از آلودگی جذب شده توسط محصولات زمینی است. این شرکت قصد دارد با تصفیه ۶۰۰۰ محصول روزمره به ایجاد پارافین مصنوعی بپردازد. طبق تجزیه و تحلیل‌های انجام گرفته فرایندهای این شرکت در آینده می‌تواند انتشار آلاینده را تا بیش از ۹۳ درصد کاهش دهد. با توجه به نقش مهم صنعت سیمان در آلودگی هوای جهان پروژه این شرکت می‌تواند یک تاثیر زیست محیطی مهم و بالقوه ایجاد کند.

 

منبع:تکنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + هجده =

دکمه بازگشت به بالا