اخبار فناوریهوش مصنوعی

گوگل از Genie رونمایی کرد؛ هوش مصنوعی مولدی که تصاویر را به بازی تبدیل می‌کند!


گزارش آی تی بوم؛ براساس پست «تیم راکتشل»، توسعه‌دهنده شرکت دیپ‌مایند، هوش مصنوعی Genie با مجموعه داده‌ای متشکل از 200 هزار ساعت ویدیو از بازی‌های پلتفرمر دوبعدی آموزش دیده است و تعداد پارامترهای آن را به 11 میلیارد می‌رسد. این هوش مصنوعی می‌تواند تنوع بی‌پایانی از جهان‌های دوبعدی قابل کنترل را با توجه به درخواست‌های کاربر ایجاد کند.

هوش مصنوعی Genie دیپ‌مایند گوگل

هوش مصنوعی Genie درواقع مخفف عبارت محیط‌های قابل‌تعامل مولد (Generative Interactive Environments) است و می‌تواند بازی‌های پلتفرمر دوبعدی را براساس درخواست‌های کاربر و تصاویر دریافتی تولید کند. برای مثال، با ارسال یک تصویر و ذکر نام یک بازی مثل سوپرماریو یا کنترا، Genie تصویر را تبدیل به یک بازی می‌کند.

به گفته‌ دیپ‌مایند، این هوش مصنوعی صرفاً به تصاویر محدود نیست و می‌تواند محتواهای دیگر را نیز قابل‌تعامل کند. داده‌هایی که Genie با آن‌ها آموزش دیده است، چنان گسترده بوده‌ که آن را قادر ساخته طیف متنوعی از حرکات، کنترل‌ها و کنش شخصیت‌ها را بیاموزد و این کار را به تصاویر ثابت تعمیم دهد. دیپ‌مایند ادعا می‌کند که این مدل می‌تواند هر تصویری را به یک دنیای دوبعدی قابل‌تعامل تبدیل کند.

گوگل هنوز تاریخ عرضه Genie را مشخص نکرده است؛ چرا که هنوز یک پروژه تحقیقاتی محسوب می‌شود و نمی‌دانیم که آیا هرگز به‌عنوان یک هوش مصنوعی در اختیار کاربران عادی گذاشته می‌شود یا خیر. بااین‌حال، این پروژه نوید می‌دهد که هر کاربر روزی بتواند یک ویدیوگیم اختصاصی برای خود بسازد.

در چند وقت اخیر، پیشرفت‌های هوش مصنوعی مولد چشمگیر بوده است؛ برای مثال، OpenAI نیز هوش مصنوعی Sora را اخیراً معرفی کرد که می‌تواند از طریق پرامپت‌های متنی، ویدیوهایی خارق‌العاده بسازد.

منبع: دیجیتو

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا