شبکه های اجتماعی

یوتیوب تماشای ویدئو با وضوح 4K را برای کاربران عادی غیرممکن کرد

براساس اسکرین‌شات‌های فاش‌شده، یوتیوب در آزمایشی محدود تماشای ویدئو با وضوح 4K را مشروط به داشتن اشتراک YouTube Premium کرده است که ماهانه ۱۱٫۹۹ دلار قیمت دارد.

به گزارش آی تی بوم، یوتیوب بزرگ‌ترین پلتفرم اشتراک‌گذاری ویدیو در سراسر دنیا است و کاربران یوتیوب می‌توانند ویدئوهای خودشان را با بیشترین وضوح ممکن آپلود کنند. این پلتفرم ویدئویی در حالت عادی تبلیغ نشان می‌دهد؛ اما برای خلاص‌شدن از دست تبلیغات می‌توانید سرویس اشتراکی یوتیوب پریمیوم را تهیه کنید.

در‌حال‌حاضر، یکی از مزیت‌های مهم یوتیوب پریمیوم نمایش‌ندادن تبلیغ است؛ اما به‌نظر می‌رسد که یوتیوب قصد دارد تفاوت‌های بین سرویس عادی و سرویس پریمیوم را بیشتر کند. شماری از کاربران در ردیت و توییتر می‌گویند در نسخه‌ی iOS یوتیوب برای مشاهده‌ی ویدئو در وضوح 4K مجبورند اشتراک پریمیوم تهیه کنند. احتمالاً این تغییر در سایر نسخه‌های یوتیوب نیز اعمال شده است.

در‌حال‌حاضر، صرفاً تعداد محدودی از کاربران نسخه‌ی iOS یوتیوب برای مشاهده‌ی ویدئو 4K به‌مشکل خورده‌اند. فعلاً مشخص نیست که یوتیوب تغییر اعمال‌شده را به‌صورت گسترده‌تر دردسترس قرار می‌دهد یا نه.

به‌گزارش مک‌رومرز، پلن اشتراکی استاندارد یوتیوب پریمیوم در ایالات متحده ماهانه ۱۱٫۹۹ دلار هزینه دارد. این سرویس اشتراکی افزون‌بر نمایش‌ندادن تبلیغ، پخش محتوا در پس‌زمینه را امکان‌پذیر می‌کند و به کاربران امکان می‌دهد ویدئوها را برای مشاهده به‌صورت آفلاین دانلود کنند.

یوتیوب فعلاً به درخواست رسانه‌ها برای شفاف‌سازی درباره‌ی تغییرات جدید پاسخ نداده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + یازده =

دکمه بازگشت به بالا