هوش مصنوعی

متا در حال از دست دادن استعدادهای هوش مصنوعی است؛ خروج سه کارمند در یک هفته

به گزارش آی تی بوم؛براساس گزارش اینسایدر، «دوی پریخ»، مدیر ارشد هوش مصنوعی متا، از جمله این کارمندان است که هفته گذشته در ایکس اعلام کرد که پس از گذشت بیش از هفت سال، غول فناوری را ترک می‌کند. «اریک مایجر»، مدیر ارشد مهندسی این شرکت که تیم تحقیقاتی یادگیری ماشین مالک اینستاگرام را رهبری کرده بود نیز جدایی خود را اعلام کرد. او در ایکس نوشت:

با توجه به فشار رقابتی باورنکردنی در این زمینه، اگر می‌خواهید چیزهایی جالبی را با LLM بسازید، واقعاً هیچ مزیتی برای حضور در یک شرکت بزرگ وجود ندارد.

مایجر همچنین اشاره کرد که قصد دارد تحقیقات مستقل خود را انجام دهد.

ابیشک داس»، دانشمند پژوهشی، که در تیم تحقیقاتی بنیادی هوش مصنوعی متا (FAIR) کار می‌کرد، نیز این شرکت را ترک کرد و گفت که «برای تجربه‌های جدید هیجان زده است.»

تمام این دلایل باعث شده تا «مارک زاکربرگ»، مدیرعامل شرکت اوضاع را به دست بگیرد و اخیراً در گزارشی گفته شده بود که او با ارسال ایمیل‌های شخصی به دنبال جذب محققان DeepMind گوگل بوده است. علاوه‌براین، ظاهراً متا برای پر کردن شکاف به‌وجودآمده، بدون انجام هیچ مصاحبه‌ای به آن‌ها پیشنهاد شغل داده است.

روز گذشته نیز گزارش مشابه دیگری منتشرشده بود که ادعا می‌کرد، ایلان ماسک حقوق افراد شاغل در تیم مهندسی هوش مصنوعی تسلا را افزایش داده است تا به این طریق بتواند از جذب آن‌ها توسط OpenAI جلوگیری کند. ماسک در ایکس گفته بود که «جنگ استعداد برای هوش مصنوعی دیوانه‌کننده‌ترین جنگ استعدادی است که تابه‌حال دیده‌ام!»

منبع: دیجیاتو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =

دکمه بازگشت به بالا