بازی

مدیرعامل مایکروسافت: دوست دارم از شر بازی‌های انحصاری کنسول‌ها خلاص شویم

ساتیا نادلا ضمن اعلام این موضوع، سونی و استراتژی رقابتی آن را مقصر توسعه بازی‌های انحصاری اعلام کرده است.

به گزارش مجله فناوری آی تی بوم، «ساتیا نادلا»، مدیرعامل مایکروسافت گفته که دوست دارد از شر بازی‌های انحصاری کنسول‌ها خلاص شود، اما رقابت با سونی را مقصر این امر اعلام کرده است. نادلا این اظهارات را به‌عنوان بخشی از شهادت خود در دادگاه FTC با مایکرو‌سافت بیان کرد و همچنین در مورد استراتژی بازی‌های ابری مایکروسافت، اهداف داخلی این شرکت و موارد دیگری صحبت کرد.

در جریان این دادگاه، هنگام بحث در مورد تمرکز مایکروسافت روی ارائه نرم‌افزارها در پلتفرم‌های مختلف، از نادلا در مورد عناوین انحصاری ایکس باکس سؤال شد. او در پاسخ گفت:

«اگر به من بستگی داشت، دوست داشتم از شر کل انحصاری‌های کنسول‌ها خلاص شوم، اما این وظیفه من نیست که به‌ویژه به‌عنوان یک بازیکن کم سهم در بازار کنسول، چنین چیزی را تعریف کنم. بازیکن برتر این حوزه [سونی] رقابت در بازار را با استفاده از موارد انحصاری تعریف کرده است و من هیچ علاقه‌ای به آن ندارم.»

رقابت مایکروسافت با سونی

نادلا در حالی اظهارات خود را بیان کرده که «جیم رایان»، رئیس پلی استیشن و پلتفرم رقیب اخیراً اعتراف کرده بود که انحصاری‌‍‌های ایکس باکس مانند Starfield ضد رقابتی نیستند. رایان همچنین گفته بود که ناشران فکر می‌کنند سرویس ایکس باکس Game Pass باعث تضعیف ارزش بازار ویدیو گیم می‌شود.

مدیرعامل مایکروسافت در حالی نظر خود درباره بازی‌های انحصاری را ارائه کرده که به‌خوبی می‌داند عناوین انحصاری باعث پذیرش کنسول‌ها می‌شوند.

ماه گذشته، یک دادگاه فدرال حکمی را صادر کرد که به‌طور موقت از کامل‌شدن معامله خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت جلوگیری می‌کرد. کمیسیون تجارت فدرال آمریکا (FTC) نیز به‌تازگی از دادگاه‌ها خواسته بود مانع از انعقاد قریب‌الوقوع این قرارداد شوند. FTC باور دارد که مایکروسافت با خرید اکتیویژن این قدرت را خواهد داشت تا رقبا را از دسترسی به محصولات گیمینگ این شرکت محروم کند یا کیفیت بازی‌ها را برای آن‌ها کاهش دهد یا برخی محتواها را از دسترس آن‌ها دور نگه دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =

دکمه بازگشت به بالا