موبایل و تبلت

کاهش فروش آیفون در چین

رشد موفقیت آمیز هواوی در چین و ادامه کاهش فروش آیفون


به گزارش آی تی بوم؛طبق گزارش سه ماهه اول ۲۰۲۴ که توسط اپل منتشر شده است ۳۰ درصد از درآمد این شرکت به بازار چین تعلق دارد. البته اکنون این شرکت با کاهش ۱۳ درصدی درآمد در بازار چین مواجه شده و ادامه دار بودن این وضعیت می‌تواند ضربه سنگین مالی به سهام بازار این شرکت وارد کند. یکی از عوامل اصلی رکود فروش در بازار چین رشد دنباله‌دار هواوی و عملکرد ضعیف اپل در ارائه گوشی‌های دارای نوآوری بوده است.

یک منبع آگاه در ایکس نظرات مختلفی را از تحلیلگران در مورد رکود فروش آیفون در چین منتشر کرد. مینگ چیکو از تحلیلگران بازار اپل نیز پیش از این اعلام کرده بود بسیاری از کاربران گوشی‌های هوشمند در چین علاقمند به استفاده از گوشی‌های تاشو هستند. بسیاری از شرکت‌های چینی نیز برای تولید انبوه گوشی‌های تاشو با یکدیگر رقابت می‌کنند تا بتوانند این گوشی‌ها را با سخت‌افزارهای پیشرفته عرضه کنند. زیرا کاربران چینی محصولات دارای نوآوری را جذاب تر از گوشی‌های آیفون می‌دانند. شرکت‌هایی نظیر هواوی با توجه به نیازها و خواسته‌های مصرف کنندگان می‌توانند به فروش آیفون و در کنار آن سیاست‌ها و خط مشی های اپل صدمه بزند.

شرکت هواوی به عنوان رقیب اپل نیز با مسائلی نظیر تولید تراشه توسط شرکت SMIC مواجه است. تراشه‌های این شرکت از نوع ۵ نانومتری بوده و ساخت آن‌ها تا ۵۰ درصد گرانتر از هزینه ساخت آنها در شرکت TSMC خواهد بود. همچنین استفاده از این تراشه با فناوری ۵ نانومتری می‌تواند گوشی‌های بعدی هواوی را گران‌تر کند. بنابراین ممکن است در آینده گوشی‌های هواوی دارای مزیت قیمتی نسبت به آیفون نباشند. احتمالاً ویدا پایان سال ۲۰۲۴ گوشی جدید عرضه خواهد کرد و ممکن است تا آن زمان بازار چین به نفع اپل تغییر کرده باشد.

منبع:تکنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + نه =

دکمه بازگشت به بالا