امنیت

ابزار جدید حریم خصوصی گوگل به شما اجازه می‌دهد از افشای اطلاعات شخصی خود مطلع شوید

ابزار جدید گوگل به کاربران اجازه می‌دهد درصورت فاش‌شدن اطلاعات شخصی آن‌ها در فضای عمومی وب، از آن اطلاع مطلع شوند و این داده‌ها را به‌آسانی حذف کنند.

به گزارش آی تی بوم، گوگل اخیراً از بهبودهای جدید در ابزار حفظ حریم‌ خصوصی خود خبر داده است. این ابزار که اولین‌بار می ۲۰۲۱ معرفی شد، برای جلوگیری از دسترسی آسان به اطلاعات شخصی کاربران ازطریق موتور جست‌وجوی این شرکت ایجاد شده است. این قابلیت به‌زودی دردسترس تعداد بیشتری از افراد قرار خواهد گرفت و با استفاده از آن، می‌توان درخواست حذف داده‌های شخصی را به‌راحتی ثبت کنید.

گوگل در رویداد Search On 22 اعلام کرد که ابزار حفظ حریم‌ خصوصی‌اش از ویژگی جدیدی بهره خواهد برد که پس از ظاهرشدن اطلاعات شخصی کاربران در نتایج جست‌وجو، دراین‌باره هشداری برایشان ارسال خواهد کرد. بسیاری از افراد از روی کنجکاوری نام خود را در گوگل جست‌وجو کرده‌اند تا ببینید چه نتایجی نمایش داده خواهد شد. گاهی‌ اوقات، امکان دارد این جست‌وجوها حاوی نتایجی باشند که به ارائه‌ی آن‌ها در فضای عمومی وب تمایلی ندارید.

اگر خودتان با جست‌وجو در گوگل متوجه شدید که داده‌های شخصی شما بدون رضایت به‌اشتراک گذاشته شده‌اند، می‌توانید از این موتور جست‌وجو درخواست کنید تا آن‌ها را حذف کند. تا چندی پیش، گوگل فقط امکان حذف اطلاعات بانکی یا شماره‌ی کارت‌های اعتباری را فراهم می‌کرد؛ اما حالا این ابزار امکان حذف داده‌های بیشتری را فراهم کرده‌اند.

درحال‌حاضر، اگر آدرس فیزیکی یا شماره‌تلفن یا آدرس ایمیل شما در فضای آنلاین منتشر شده است، می‌توانید از گوگل درخواست کنید آن‌ها را حذف کند. با معرفی ابزار حفظ حریم‌ خصوصی جدید این شرکت موسوم به Results About You (نتایج درباره‌ی شما)، حذف نتایج خصوصی کاربران آسان‌تر خواهد شد. برای این منظور کافی است روی علامت سه‌نقطه درکنار نتیجه‌ی جست‌وجوی مدنظر کلیک و درخواست حذف آن را انتخاب و سپس روی فرایند حذف آن نتایج نظارت کنید.

گوگل در رویداد Search On 22 خود اعلام کرد که قابلیت حذف آسان اطلاعات شخصی به‌زودی برای کاربران ایالات متحده که از موتور جست‌وجوی این شرکت با زبان انگلیسی استفاده می‌کنند، دردسترس قرار خواهد گرفت و راه‌اندازی سرتاسری آن بعداً آغاز خواهد شد. همچنین، غول جست‌وجوی اینترنت اعلام کرده است گسترش این ابزار گامی مهم در مسیر حفاظت از حریم‌ خصوصی کاربران خواهد بود.

امکان مشاهده‌ی هشدارهای مربوط به نمایش نتایج جست‌وجوی حاوی اطلاعات شخصی کاربران از اوایل سال ۲۰۲۳ فعال خواهد شد. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد درصورتی‌که داده‌های شخصی‌تان در نتایج جست‌وجو نمایش داده شد، ازطریق هشدار از این موضوع مطلع شوید و درخواست حذف آن را ثبت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا