هوش مصنوعی

بلومبرگ: برتری هوش مصنوعی iOS ۱۸ نسبت به رقبا از نظر سرعت و حریم خصوصی

به گزارش آی تی بوم؛در حال حاضر در بازار هوش مصنوعی اپل در انتهای فهرست قرار گرفته است. سامسونگ و گوگل از قابلیت‌های مختلف این فناوری در دستگاه‌های خود استفاده کردند. اما اپل هنوز هیچ کدام از قابلیت‌های هوش مصنوعی را به صورت قابل توجه در آیفون ارائه نکرده است. گزارش های اخیر نشان می‌دهد این شرکت در حال توسعه فناوری‌های منحصر به فرد خود بوده و سخت تلاش دارد تا مدل زبانی بزرگ خود را توسعه دهد. طبق گزارش مارک گرمن از بلومبرگ توسعه این مدل زبانی همراه با اجرای آن روی دستگاه‌های آیفون خواهد بود. هوش مصنوعی اپل از نظر سرعت و حریم خصوصی برتری‌های بسیاری نسبت به رقبا خواهد داشت.

 

گرمن در گزارش جدید خود می‌گوید مدل زبانی بزرگ اپل ‌می تواند به عنوان زیربنای ویژگی‌های هوش مصنوعی در آینده محسوب شود. به گفته وی تمام شواهد نشان دهنده اجرایی شدن فناوری مورد نظر روی دستگاه‌های آیفون است و همچنین سرویس‌های هوش مصنوعی موجود تنها به پردازش‌های ابری متکی نخواهند بود.

 

البته اجرای مدل زبانی بزرگ اپل روی دستگاه ممکن است در موارد خاصی توانایی کمتری نسبت به رقبا داشته باشد. اما گرمن معتقد است اپل در آینده با دریافت مجوز فناوری‌های گوگل و دیگر ارائه دهندگان خدمات هوش مصنوعی می‌تواند محدودیت‌های مربوط به مدل زبانی بزرگ خود را برطرف کند. این خبرنگار ماه گذشته اعلام کرده بود اپل قصد دارد طی مذاکره با گوگل از هوش مصنوعی جمینای در سیستم عامل iOS ۱۸ استفاده کند. پردازش مدل زبانی بزرگ روی دستگاه می‌تواند همراه با مزایایی از قبیل حفظ حریم خصوصی بهتر و پاسخگوی سریع‌تر نسبت به مدل های دیگر مبتنی بر فضای ابری باشد.

منبع: تکنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 8 =

دکمه بازگشت به بالا